TYDZIEŃ Z INTERNETEM | Gminna Biblioteka Publiczna w Łapszach Niżnych

Logo Tydzień z Internetem 2016         Tydzień z Internetem 2016

14-20 marca 2016 roku w całej Europie

motyw przewodni: świadome korzystanie z Internetu i bezpieczne zakupy w sieci

Tydzień z Internetem (Get Online Week) to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Działania polegają na organizowaniu w miejscach oferujących publiczny dostęp do Internetu spotkań prezentujących ciekawe i praktyczne sposoby wykorzystania nowych technologii głównie dla tych, którzy do tej pory z nich nie korzystali.

W Polsce, w ciągu pięciu edycji, w kampanii wzięło udział już 1200 instytucji i ponad 48.000 osób. Ponad 450 instytucji w całej Polsce przyłączyło się do Tygodnia z Internetem 2016. Gminna Biblioteka Publiczna w Łapszach Niżnych także zgłosiła chęć udziału. 19 marca 2016 o godz. 15:00 wspiera kampanię organizując w budynku biblioteki, ul. Jana Pawła II 63 w Łapszach Niżnych spotkanie dla mieszkańców według scenariusza „Bezpieczny e-konsument” , oraz w tygodniu udostępnia quiz online.

Biorąc udział w spotkaniu lub rozwiązując quiz, mieszkańcy dowiadują się np. jak ocenić wiarygodność sprzedawcy, w jaki sposób bezpiecznie dokonywać płatności, jak chronić swoje dane i prywatność, jak stworzyć bezpieczne hasło oraz korzystać z praw przysługujących osobom kupującym w sieci.

TZI_banner_prawo_do_namyslu